Hankook, LASİD’in altıncı üyesi oldu

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook ; Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği LASİD’in üyeleri arasına katıldı

Brisa, Continental, Goodyear, Michelin ve Pirelli tarafından 2014 yılında kurulan Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği LASİD, Türkiye pazarında faaliyet gösteren uluslararası bir lastik üreticisini daha üyeleri arasına ekledi. Bu yıl 74. yılını kutlayan Güney Koreli lastik üreticisi Hankook; LASİD’in altıncı üyesi oldu.

Dünya çapında 22 bin çalışana istihdam sağlayan ve 180’den fazla ülkeye ürün veren Hankook; otomobil, 4×4, hafif ticari, kamyon, otobüs ve otomobil motor sporları (pist yarışı/ralli) için yenilikçi, birinci sınıf yüksek performanslı lastik üretiyor.

Hankook’un katılımıyla birlikte üye sayısı altıya çıkan LASİD; bilinçli ve doğru lastik kullanımı, kalite standartları, güvenlik, lastik etiketlemesi, kış lastiği ve kaplama gibi sektörü ilgilendiren tüm konularda kamuoyunu ve tüketicileri bilgilendirecek çalışmalar yürütüyor. Derneğe; Türkiye’de üretim yapan ve yapacak olan firmalar ile, yurt dışında üretim yapan ancak Türkiye’de Türk Yasalarına göre oluşmuş resmi şirketini kurmuş olan lastik üreticileri/distribütörleri üye olabiliyor.

 

Hankook hakkında:İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Türkiye, İsveç ve Polonya’da faaliyet gösteren Hankook Lastikleri, dünya genelinde beş araştırma geliştirme merkezi ve yedi fabrikada doğrudan bölgesel pazarların talep ve beklentilerine yönelik lastik çözümleri geliştirir. Dünyanın yedinci büyük lastik firması olan Hankook Lastikleri’nin Avrupa ve Almanya merkezi Frankfurt am Main Neu-Isenburg’da bulunmaktadır. Dünyanın 28 lider araç üreticisinin 200’den fazla modeline orijinal ekipman lastik tedariği yapmaktadır. 2007 yılında açılan Rácalmás/ Macaristan’daki ultra modern fabrikasında otomobil, 4×4 ve hafif ticari araçlar için yılda 19 milyona varan lastik üretmektedir. Hankook Lastikleri UEFA Avrupa Ligi’nin 2013 yılından beri resmi sponsorudur.