LASİD Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği, eğitim faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.

İlk aşamada yaklaşık 250 çalışanın eğitimi tamamlanarak Sertifika almaya hak kazananların belgeleri firmalarınca takdim edildi. Bir yıl önce Üyelerinin satış noktalarında çalışan satış ve servis personelinin eksik yönlerinin bir eğitim programı ile tamamlanacağını bildiren LASİD Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği, bu kapsamda yürüttüğü faaliyetlerin meyvelerini almaya başladı.

Lastik sektöründe çalışan satış ve servis personelinin yetkinliklerinin artırılması ve tüketiciye daha verimli bir hizmet sağlanmasını amaçlayan LASİD Eğitim Programımız;
Lastik Temel Bilgileri, Perakende Satış Eğitimi, Temel Servis Bilgileri, Lastik Depolama ve Stoklama, İş Sağlığı ve İş Güvenliği ile Kişisel Gelişim gibi bölümlerden oluşturulmuş ve sektörümüzün ihtiyaç duyduğu kaliteli yetişmiş istihdamı sağlamayı ve sektörel iş verimliliğini artırmayı hedeflemiştir.

LASİD Eğitim Programı’nın ilk aşamasından üyelerimizin satış ve servis noktaları çalışanları yararlanabiliyor,

Derneğimiz ve üyelerimizin eğitim uzmanları  tarafından hazırlanan eğitim paketimiz; Türkiye’nin dört bir yanındaki satış ve servis noktalarının ulaşabileceği bir network ağı üzerinden uygulanıyor.

Her üyemiz; eğitim setlerini kullanarak kendi eğitmenleri tarafından belirlenen programlar uyarınca eğitim veriyor,

Eğitim süresi sonunda; projeye katılan her personel bir sınava tabi tutuluyor ve sınav sonucu başarılı olan personele LASİD Eğitim Sertifikası veriliyor.

Eğitimini başarıyla tamamlayan bir çalışan Genel Sekreterimiz Bahadır ÜNSAL'dan sertifikasını alırken

Eğitimini başarıyla tamamlayan bir çalışan Genel Sekreterimiz Bahadır ÜNSAL’dan sertifikasını alırken